Zaplanuj targi branżowe w 2019

Pierwszy kwartał roku to gorący okres dla sektora mody. W ciągu najbliższych 90 dni odbędzie się ponad 30 branżowych wystaw, ponad 20 tygodni mody. Marki wystawią swoje najnowsze kolekcje na sezon jesień-zima 2019-20. Równolegle do targów kontraktacyjnych odbędą się Fashion Week’i. Wielkie domy mody zorganizują najbardziej kosztowne i emocjonujące pokazy kolekcji na przyszły sezon, którymi żyje cały świat! W tym czasie projektanci i kupcy odwiedzą ekspozycje materiałów w poszukiwaniu najbardziej wyjątkowych, sprzedażowych tkanin, dzianin i komponentów na sezon wiosna-lato 2020 – użyte w zaprojektowanych modelach zachwycą klientów dopiero rok później. A trendwatcherzy przeszukają strefy i fora trendów, spotkają się z ekspertami i przygotują inspiracyjne zbiorcze raporty o przyszłych kierunkach dla sektora Fashion.

Właśnie rusza intensywny czas dla projektantów i kupców! Jesteś gotowa?

Jak odnaleźć się w gąszczu wydarzeń  i jak zaplanować najbliższe 3 miesiące pracy?

Targi Premiere Vision w Paryżu. Archiwum własne.

Zaplanuj targi w kalendarzu

Aby ułatwić Ci planowanie wyjazdów i logistykę, stworzyłam zgrabny i praktyczny planner targowy na pierwszy kwartał 2019 roku, który uwzględnia targi kupieckie (tzw.kontraktacyjne), targi tekstyliów, ekspozycje akcesoriów, konferencje oraz harmonogram Fashion Week’ów.

Nasz wygodny kalendarz modowy

W plannerze nie znajdziesz targów designu Salone del Mobile czy konferencji Copenhagen Fashion Summit, które obywają się w drugim kwartale roku lub później. Natomiast warto o nich pamiętać i zanotować je już teraz w notatniku:

  • 09 – 14.04.2019 Salone del Mobile a zwłaszcza Fuori Saloni w Mediolanie
  • 15 – 16.05.2019 Copenhagen Fashion Summit
  • 17 – 26.05.2019 Łódź Design Festival
  • 06 – 14.07.2019 Gdynia Design Days

Funkcjonalny harmonogram imprez modowych znajdziesz w przejrzystym pliku pdf. Kalendarz jest przygotowany do druku. Możesz go łatwo pobrać poniżej. Naciśnij tylko przycisk „pobierz”, wpisz swój mail i ciesz się z wygodnej pomocy.