Raport z targów Expo Riva Schuh Jesień/Zima 2019

Targi Expo Riva Schuh otwierają przed uczestnikami międzynarodowy świat obuwia – stanowią dogodne miejsce obserwacji nie tylko nowych trendów, ale również ewolucji międzynarodowego rynku obuwniczego. Jako pierwsza impreza branżowa w międzynarodowym kalendarzu wystawienniczym targi Expo Riva Schuh, organizowane przez Riva del Garda Fierecongressi SpA, umożliwiają zwiedzającym pełny przegląd propozycji i planowanie zamówień z dużym wyprzedzeniem. Targi Expo Riva Schuh i Gardabags odbyły się w tym roku w dniach 12 – 15.01.2019 w Riva del Garda we Włoszech prezentując trendy w obuwiu i akcesoriach na jesień i zimę 2019/2020.

Podczas 91 edycji targów obuwia Expo Riva Schuh na powierzchni wystawienniczej 32322 metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało 1446 wystawców z 39 krajów. Dodatkowym atutem była druga edycja Gardabags, imprezy wystawienniczej poświęconej torbom i akcesoriom. Wzbogaca ona ofertę dla kupców o szeroki wybór toreb, pasków i akcesoriów, odpowiadając w ten sposób na rosnące zapotrzebowanie ze strony sektora detalicznego na te produkty. Podczas tej edycji wydarzenia swoje kolekcje przedstawiło 73 wystawców z 9 krajów.

KOLORYSTYKA

W prezentowanych kolekcjach dominowała czerń, w postaci skóry lakierowej, licowej, welurowej, tłoczonej, która stanowiła bazę dla pozostałych barw. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama brązów od camelu po ciemne czekoladowe odcienie. Wiele firm stawia w nadchodzącym sezonie na czerwień, granat oraz butelkową zieleń. Nie brakuje jednak akcentów w postaci bordo, fioletu, popielu i khaki.

Brązy
Czerwień
Butelkowa zieleń
RODZAJE SKÓR

Dominują skóry licowe, głównie crusty, nubuki oraz lakiery. Na uwagę zasługuje szczególnie tłoczenie krokodyla, które przede wszystkim pojawia się na czerni (lico i lakier) oraz brązie, ale także na granacie lub bordo. Wśród dominujących motywów sezonu nadal jest wąż na skórach licowych oraz panterka na welurach i lakierach.

Crusty
Matryca imitująca skórę krokodyla
Motyw pantery na welurze i lakierze
Motyw węża na skórze licowej
MATERIAŁY SYNTETYCZNE, DODATKI

Z materiałów syntetycznych dominowały tkaniny tkane z motywem kratki oraz krateczki księcia Walii, które to pojawiały się także na gumach. Częste cholewki w kolekcjach damskich z zastosowaniem dzianiny lub ściągaczy z paseczkami. Wśród dodatków nadal wiele firm stosuje małe nity oraz łańcuchy.

Elementy z dzianiny
Kratka (na wierzchy i na podszewki)
Kratka księcia Walii (na wierzchy i na podszewki)
Łańcuszki/klamerki kowbojskie/okrągłe haki
Sznurowadła i haki trekkingowe
Małe nity
PODESZWY I OBCASY

Obcasy ze wstawkami metalowymi, obcasy w kształcie litery V oraz kaczuszki w kształcie elipsy. Podeszwy kowbojskie oraz sportowe typu chunky.

Podeszwy chunky (jedno lub wielokolorowe z TR lub EVA)
Obcasy ze wstawkami metalowymi, obcasy w kształcie litery V oraz kaczuszki w kształcie elipsy
Kowbojskie podeszwy (zarówno dla mężczyzn jak i kobiet)

Raport z targów Expo Riva Schuh AW 2019 przygotowali Beata Sidzina oraz Maciej Zając.