O nas

Zaczęło się od prostego pytania: dlaczego?

Zaczęłyśmy zajmować się trendami z czystej ciekawości. Ukończyłyśmy podyplomowe studia z prognozowania trendów w Polsko-Włoskim Instytucie Mody i Designu Viamoda, które dostarczyły nam wiedzy teoretycznej i praktycznej. Zaczęłyśmy obserwować kluczowych influencerów: artystów, muzyków, projektantów oraz bywać na targach branżowych. Wszystko po to, by wyszukiwać insighty- zalążki trendów, które mogą zmienić oblicze mody. Połączyłyśmy projektowanie z wnikliwą analizą otoczenia branży mody oraz genezy trendów. To poszerzyło nasz horyzont jako projektantek, otworzyło oczy na cykle trendów i nadało kierunek pracy nad kolekcjami.

Jak teraz pracujemy?

Nasza praca polega na analizowaniu i syntezowaniu trendów z branży modowej, designerskiej, technologicznej oraz zjawisk społecznych. Wieloletnie doświadczenie projektowe pozwala nam wychwytywać to, co świeże i innowacyjne oraz wyciągać wnioski o przyszłych trendach, które mogą mieć wpływ na modę, styl życia i estetyczne preferencje konsumentów. Patrzymy na modę z dystansem. Dzięki temu potrafimy wskazać najbardziej pożądane produkty i usługi, które marki przekują na prawdziwy sukces komercyjny. Staramy się czerpać wiedzę od szerokiego grona ekspertów. Są wśród nich krajowej i światowej sławy badacze trendów: Lidewij Edelkoort, Ivy Ross, Martin Raymond, WGSN, Nelly Rodi, Zuzanna Skalska, Natalia Hatalska. Współpracujemy z fotografami, socjologami, stylistami, grafikami, innowatorami, historykami sztuki. Od 2015 jesteśmy regularnie na targach w Paryżu, Mediolanie, Berlinie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie. Praca stała się naszą pasją, a to gwarancją nie tylko osobistej satysfakcji, ale też najlepszych efektów.

Anna Ślaska Head of Trends

Projektantka ubioru i menadżer kultury, z pasji trendwatcher. Zawodowo zajmuje się projektowaniem mody i obserwacją trendów w dziedzinach mody i designu. Pomysłodawczyni i koordynator cyklu spotkań „Trendy w modzie”. Na zawodowym koncie ma współpracę z markami House, Reporter Young, DearEco, Lubee, Bell’esempio, Cotton Club, Greenpoint.

Anna Litwa Head of Fashion

Projektantka ubioru i wnętrz. Absolwentka ASP w Łodzi. Założycielka marki Leolino. Współpracowała z brandami: Mohito, Medicine, Greenpoint, Reporter Young, Cotton Club.