Lokalnie i romantycznie – trend estetyczny na wiosnę/lato 2020

W sezonie wiosna/lato 2019 kobiecość ma nową definicję. Delikatność i romantyczność towarzyszy prostym, codziennym historiom. Zmysłowy i wyrafinowany ubiór współgra z naturalnością, swobodą i niedoskonałością. Linie stają się płynne, organiczne, bliższe naturze. O kobiecości stanowi nie tylko atrakcyjność i czar, ale świadomość, siła i wspólne działanie. Projektanci sięgają po inspiracje „u źródeł”, poszukują bazowych wartości. Opierają się na współpracy z lokalnymi rzemieślnikami, aktywistami, artystami. Bazują na rodzimych inicjatywach i zasobach. Lokalny romantyzm, bo tak nazwałyśmy trend, jest odpowiedzią na globalne zawirowanie i niespokojny okres de-globalizacji. Mówi o potrzebie komfortu, dialogu, zaufania.

Przedstawiamy trend „Local Romanticism” i jego cztery interpretacje:

1. Meadow delicacy

Ultra kobiecy temat, wynikający z potrzeby lekkości, światła, oderwania się. Swobodne, niesforne piękno, nie poddające się stereotypom i konwenansom. Motywy drobnej łączki, pasków na romantycznych, dziewczęcych formach. Delikatne, pół-transparentne materiały, misterne hafty, strukturalne tkaniny, efekty sprań, koronki.

2. Caraibean pastels

Mieszanka historycznych odniesień i kreolskiego stylu w spłowiałej od słońca romantycznej garderobie. Dużo energii, światła przy rytmach Merengue. Naturalne bawełniane tkaniny. Motywy: świat flory i fauny, pastelowe kwiaty, przeskalowane zielone liście, podwodne zwierzęta a także kolorowe, zróżnicowane pasy. Materiały: cekiny, cieniutkie szyfony, efekty tie-dye, tłoczenia.

3. New army

Temat inspirowany klasycznym krawiectwem i naturalnym stylem nomadów. Formy są bardziej rzeźbiarskie, dramatyczne. Miękkie tkaniny strukturalne, koronki, hafty, delikatne organzy są zestawiane ze sztywniejszym, grubszym twillem, czy tkaniną skóropodobną. Dominują regularne pasy w różnych grubościach oraz wzór paisley. Jako dodatki mogą pojawić się akcesoria militarne: frędzle, pagony, grawerowane guziki.

4. Asian dreamer

Tajemnicza i surrealistyczna podróż na Daleki Wschód, zainspirowana azjatyckim strojem odświętnym i
zdobieniami. Połączenie kultury pop i baroku w egzotycznych fantazjach o oriencie. Motywy: azjatycka roślinność i
fauna.  Detal: wiązania, asymetryczne formy, satynowy błysk.

Możesz też zapisać się na nasz newsletter, w którym informujemy o naszych szkoleniach.

Zdjęcie główne: The Creative Exchange – Unsplash